Sveikatingumas ir svorio metimas
Jei stengiatės atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, reguliari mankšta yra puiki pradžia. Išsami 35 tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 2 500 žmonių, apžvalga parodė, kad žmonės, kurie daugiau mankštinasi ir kartu sumažina suvartojamų kalorijų kiekį, numeta svorio. Tačiau svarbu ir tai, kokius pratimus atliekate: lyginant su vien tik dietomis, į svorio metimo planą įtraukus pratimus, bendras numesto svorio kiekis sumažėjo apie 38 procentais, o liemens srityje – net 55 procentais. Geriausi pratimų tipai, padedantys numesti svorio, skiriasi priklausomai nuo žmogaus. Išbandykite skirtingus užsiėmimus, kad pamatytumėte, kas jums tinka. Jei pradedate sportuoti, pradėkite nuo mažų pratimų ir palaipsniui didinkite krūvį, kad išvengtumėte traumų. Svarbiausia yra tapti pakankamai geros fizinės formos, kad galėtumėte daugiau nuveikti kasdieniame gyvenime, o ne išsekinti save. Jei per anksti pradėsite per daug save spausti, rizikuojate susižeisti ir perdegti, o tai gali atstoti jus nuo fizinio aktyvumo visam gyvenimui. Asmeninės treniruotės Vilnius ir trenerio patarimai.
Streso mažinimas
Įrodyta, kad aerobikos pratimai padeda sumažinti stresą ir pagerinti nuotaiką. Šios rūšies pratimų metu ilgesnį laiką nepertraukiamai naudojamos didelės raumenų grupės, pavyzdžiui, kojos ir rankos. Aerobinių pratimų metu išsiskiriantys endorfinai vadinami "geros savijautos" hormonais. Šie hormonai gali padėti sumažinti stresą ir pagerinti nuotaiką. Aerobikos pratimai gali būti atliekami grupėje arba individualiai. Ją galima įtraukti į kasdienę rutiną ir atlikti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje (pvz., einant pasivaikščioti arba važiuojant į darbą viešuoju transportu). Jei mieliau mankštinatės namie, galite išbandyti treniruotes su ratu arba didelio intensyvumo intervalines treniruotes (HIIT). Abu šie aerobinės mankštos tipai apima seriją pratimų su nedideliu poilsiu arba be poilsio tarp jų.
Geresnė savivertė
Įrodyta, kad mankšta taip pat gerina nuotaiką. Jos metu išsiskiria endorfinai, kurie verčia mus gerai jaustis ir gali gerokai pagerinti nuotaiką. Iš tiesų, atlikus tyrimą nustatyta, kad žmonės, kurie kelis kartus per savaitę po 30 minučių mankštindavosi, nurodė, kad jiems buvo mažiau nerimo ir jie jautėsi mažiau prislėgti nei tie, kurie nesimankštino. Jei pastebėjote, kad nerimas jus kamuoja, mankšta gali padėti susigrąžinti gyvenimo kontrolę ir suvaldyti nerimą. Tačiau nebūtina intensyviai mankštintis, kad pasiektumėte šios naudos. Vos šiek tiek padidėjęs širdies ritmas taip pat gali padėti sumažinti nerimą. Taigi, jei nesinori eiti į sporto salę, visada galite sparčiai pasivaikščioti lauke. Asmeninis treneris kaina – kiek realiai kainuoja tokios paslaugos?