Gyvename žiauriame šalčio, darbo pasaulyje kur kompiuteriai, ypač nešiojamieji kompiuteriai patiria nemažą žalą. Nepaisant to, kad ir koki tai būtų švelni žala, anksčiau ar vėliau netyčia kompiuterius išmetame, aplaistome arba dar blogiau.
Kol kai kurie žmonės mano, kad bet kurie naudoti kompiuteriai gali būti sutaisyti tik kompiuterių gamintojų, reikėtų atsižvelgti į tai, jog tam tikros kompiuterio problemos yra nesunkiai pataisomos pačių kompiuterių naudotojų su paprasčiausiomis priemonėmis ir trupučiu pastangų. Tokie naudoti kompiuteriai įprastai sutaisomi su nedideliu kiekiu pastangų, nedaugiau reikalaujančių laiko negu vidurinės mokyklos meno ar parodų projektai.
Nusipirkę senų kompiuterių iš žmonių, kurie parduoda kompiuterius kurie nebūtina yra nauji ir visiškai nepažeisti, suprasite kompiuterio architektūrą darydami klaidas ir nesugadinsite brangių kompiuterių. Suprasite, jog nesunku pakeisti neveikiantį aušintuvą. Kiekvienas kompiuterio komponentas turi savo galiojimo laiką, kaip ir kiekvienas komponentas yra pagamintas iš skirtingos medžiagos ir reikalauja skirtingų veikimo sąlygų bei priežiūros.
Dar vienas aktualus dalykas, kodėl naudoti kompiuteriai gali būti lengviau pataisomi nei naujos kartos kompiuteriai. Neapsimoka taisyti kompiuterių komponentų ir perdirbinėti kompiuterio dalis. Pats geriausias kompiuterio taisymas tai iš įmonių, kurios parduoda kompiuterius, nusipirkti detales ir savo neveikiančiame kompiuteryje sugedusias detales pakeisti naujomis, veikiančiomis. Dėmesio. Atkreipkite dėmesį į tai jog ne visi kompiuteriai gali palaikyti vienodus komponentus, todėl jeigu turite problemų ieškant tvarkingos kompiuterio detalės, nepagailėkite laiko panaršyti eBay kol surasite tinkamą detalę.
Nuosekliai aiškindamiesi, kaip taisomi naudoti kompiuteriai, anksčiau ar vėliau išmoksite sutaisyti savo kompiuterį taip, kad šis atrodytų kaip naujas, ką tik nupirktas iš parduotuvės. Vienas dažniausių gedimų, tai maitinimo lizdas. Kadangi per dieną nešiojantis kompiuterį dažnai tenka naudotis kištuku, per kurį nešiojamas kompiuteris įkraunamas, dažniausiai neišvengiamas toks kištuko lizdo išklibinimas kas priveda prie dar didesnių problemų. Neretai tai nutinka dėl neatsargaus maitinimo bloko atjungimo nuo kompiuterio, traukiant už laido o ne už kištuko, todėl turite išardyti kompiuterį ir pasižiūrėję detalės pavadinimą ir serijos numerį, išsiaiškinti kokia detalė jums bus reikalinga.