Ką reikia daryti, jeigu nori, kad tavo termoviziniai tyrimai name būtų pozityvūs? Juk dabar, tiek statant namą, tiek remontuojant seną, labai svarbu, kad sandarumo testas būtų tikrai patenkinamas, geras. Visiems reikia atitikti standartus. Tokia sistema galioja ne be reikalo, sugriežtinti termoviziniai reikalavimai privers žmones pasistatyti ir įsirengti sandaresnius būstus. Tokius, iš kurių taip greitai nepabėgs šiluma, taigi, jie galės ilgiau vasarą turėti čia šaltį, o žiemą – šilumą. Taupant šilumą, mažės kuro suvartojimas, o taip pat ir tarša dėl išmetamųjų dujų. Taigi, sugriežtintienerginio sertifikavimo ir termoviziniai reikalavimai yra tam, kad mąstant į priekį, turėtume geresnį ir švaresnį pasaulį. Ir visgi, jeigu jau nutarėte imtis tokio veiksmų plano, tai nuo ko gi pradėti? Ką daryti, kad tas sandarumo testas būtų išlaikytas, o jūsų medinis rąstinukas namas ar kitoks atitiktų standartus?
Šiltinimo medžiagos
Pirmiausiai reikia tinkamai pasirinkti šiltinimo medžiagas. Dar senais laikais būdavo visokių klaidingų įsitikinimų, kad galima šiltinti namus su kokiu tik nori kvailu dalyku, bus šilta kažkiek laiko, o kas paskui – nesvarbu. Tarkime, žmonės tarp sienų pildavo spalius, pjuvenas ir kitokias organinės kilmės medžiagas. Kurios vos per kelis metus susėsdavo, susispausdavo, be to, jos tapdavo puikia terpe veistis visokiems kirminams ir vabalams. Tad, jeigu jums teko gyventi būtent taip pigiai apšiltintame name, turbūt žinote, koks vargas yra gyventi, kai per sienas švilpia vėjas ir dar naktį iš jų gali išlįsti koks vabalas ir ateiti pas jus į burną.
Tad pirmiausiai yra suvokti, kaip išvis tos šiltinimo medžiagos turi būti padarytos ir kada iš tiesų šiluma išsilaiko pas jus. Visų pirma – visa galia yra atiduodama oro tarpams. Jeigu jūs statysite namus iš meždiagos, turinčios daugiau oro tarpų, tai ji puikiai izoliuos temperatūrą. Tarkime, puikus pasirinkimas yra akyto betono blokeliai, taip pat mediena. Blogiausia – grynas akmuo, nes jis neturi jokių oro tarpų. Jeigu statote namą iš to, kame tų tarpų nėra, tai reikia dėti gipso gartono plokštes ir tarp jų šiltinamąjį sluoksnį – akmens vatą.
Ką šiltinti
Svarbu yra ir tai, ką šiltinate. Jeigu norite gero efekto, tada turite neapsistoti vien ties kažkokios vienos vietos apšiltinimu. Jeigu norite, jums tada reikalinga, kad būtų apšiltinta ir stogas, ir sienos, ir grindys, o ir langai pakeisti.