Kiekvienas boileris, tame tarpe ir buderus dujinis katilas, reikalauja tinkamos priežiūros. Nors tai ir yra itin kokybiškas ir ilgaamžis daiktas, jį reikia prižiūrėti tam, jog neištiktų nenumatyti nemalonumai ir nereikėtų išleisti papildomų pinigų už neplanuotą remontą. Žinoma, ir priežiūra kainuoja – santechnikai arba specialistai kurie rūpinasi šildymo sistemose yra gerai apmokami, todėl kiekvienas iškvietimas į namus kainuos papildomus pinigus. Tiesa, yra tam tikrų dalykų, kuriuos galite pasidaryti ir patys, net jei nesate profesionalūs specialistai. Prieš tai tiesiog reikėtų pasidomėti į ką atkreipti dėmesį ir kaip pastebėti rimtas problemas, kurioms reikės profesionalo įsikišimo. Būtent tai dabar ir padarykite.
Kiek vidutiniškai tarnauja dujinis katilas? Nors vienareikšmiško atsakymo čia nėra, tačiau galima teigti, jog kokybiškas katilas prie tinkamos priežiūros turėtų tarnauti jums maždaug 15 metų. Ar šis terminas bus ilgesnis ar trumpesnis, priklauso tik nuo jūsų pačių ir to, kaip pasirūpinsite savo boileriu. Jei tiesiog paliksite jį likimo valiai ir galvosite, jog savo darbą jis nuolatos darys nepriekaištingai ir nekils jokių problemų, šis terminas beveik be abejonės sutrumpės. Siekiant jog taip neatsitiktų, pasinaudokite šiais patarimais ir prailginkite savo dujinio katilo gyvavimo laiką.
Pirmas dalykas, kuris yra akivaizdus, bet kartais vis tiek užmirštamas arba net specialiai ignoruojamas – radiatorių nuorinimas. Kiekvieną rudenį ar žiemą, priklausomai nuo to, kada prasideda šildymo sezonas, tai padaryti tiesiog būtina. Būtent nuorinimas leidžia iš šildymo sistemos pašalinti visą nepageidaujamą orą ir išvengti to, jog radiatoriai kaistų netolygiai. Dažniausiai nutinka taip, jog nenuorinti radiatoriai būna karšti apačioje, tačiau šalti viršuje.
Kitas dalykas – periodiškai patikrinkite vandens spaudimą, kuris atkeliauja į katilą. Būtent per silpnas vandens slėgis yra pati dažniausia problema, kuri ir trumpina boilerių gyvenimo laiką. Tai taip pat problema, kurią galima pastebėti ir nesunkiai pataisyti, tad kodėl gi nepadarius to? Jei katilas tinkamai neužkaitina vandens, neskubėkite kviesti profesionalo ir pulti jo remontuoti, visų pirma tiesiog truputį labiau atidarykite vožtuvą, kuris riboja vandens patekimą į katilą. Dažnu atveju tai turėtų padėti. Jei ne, jums tikriausiai prireiks katilų meistro.
Taip pat pasirūpinkite, jog aplink katilą būtų pakankama ventiliacija. Kiekvienas katilas turėtų būti montuojamas taip, jog iš visų jo pusių laisvai judėtų oras. Paliktų tarpų jokiais būdais negali užkrauti daiktais, nes taip užblokuosite tinkamą vėdinimą.