Nesvarbu, ar ruošiamas renginys sostinėje, ar vyksta renginiu organizavimas Siluteje. Tiek dideli, tiek maži renginiai gali būti suorganizuoti labai gerai arba labai blogai. Viskas priklauso nuo to, kas ir kiek prie tų renginių dirba. Mažiausiai klaidų pasitaiko tiek Šilutėje, tiek Vilniuje, tada, kai yra patikima kompanija, padedanti suorganizuoti renginius. Daugiausiai jų – kai viską patys bando padaryti su tuo anksčiau nesusidūrę žmonės. Tad kokios yra didžiausios renginių organizavimo klaidos?
Blogas garsas
Jeigu organizuojate koncertą, renginį, kurio metu kažkas sakys kalbas, jeigu tiesiog leidžiate kiną ant lauko ekrano, žinokite – garsas yra viskas. Vaizdas gal nebūtinai bus labai geras, mes ir šiaip esame įpratę, kad kas nors užstoja vaizdą renginiuose. Tačiau garsas privalo būti geras. Todėl tada, kai renginiuose garsas būna blogas, žmonės iškart ima nesiklausyti, nes kažko nesupranta, jie ima tarpusavy kalbėtis. Galiausiai, jeigu kažkas dar ir bandė ištempęs ausisklausyti renginio programos, tai prasidėjus visuotiniam šūkavimui, tenka pamiršti savo pirminį tikslą. Blogas garsas gali visiškai sugadinti renginį, gali netgi priversti žmones reikalauti pinigų už bilietus. Blogiausiu atveju – dėl blogo garso gali atsisakyti renginio kviestiniai svečiai, kaip neseniai nutiko ir viename Vilniaus festivalyje.
Tikėjosi, kad bus mažiau žmonių
Kita opi problema, kuri paprastai atskleidžia organizatorių nepasitikėjimą savimi ir baimę „išeiti į minusą“ – žmonių antplūdis. Kai žmonės netelpa į renginių erdves ir bando veržtis per langus, kai visi sulimpa į vientisą nebegalinčią pajudėti žmonių masę, kai užsikemša viešieji tualetai, kai baras dar turi gėrimų likučių, bet jau visiškai nebėra į ką pilstyti – tai rodo, kad organizatoriai tikėjosi bent dvigubai mažiau žmonių. Arba, labai bijojo, kad jų ateis mažai, ir tuomet per dideli kaštai išeis padengi toms sumoms, kurios buvo sumokėtos už didesnę salę, daugiau stiklinių, daugiau aptarnaujančio personalo ir t.t. Organizatoriams „geriau daugiau, negu nieko“ finansiškai, o žmonėms visada„geriau mažiau, negu per daug“. Tačiau jeigu renginys nori pelnyti gerą vardą, organizatoriai turėtų išdrįsti bent šiek tiek surizikuoti ir padaryti renginį tokį, kad į jį tilptų ir tas maksimalus numatomas žmonių kiekis.
Nepasiruošta blogam orui
Kita katastrofa įvyksta renginiams po atviru dangumi, kai nebūna pasiruošta blogam orui. Parašiutininkai blogomis oro sąlygomis tiesiog pralaukia visą dieną ir galiausiai nešoka. O štai su renginiu taip nepadarysi. Jis vis tiek turi įvykti. Tad iš anksto būtina pasirengti planą „B“, ką daryti, jeigu bus blogas oras.