Smagu, kai gražios šventės proga į namus atnešamos ir dailios puokštės, ir didžiuliai meškinai: https://memeliogeles.lt/kategorija/dovanos/dideli-meskinai . Tačiau turbūt sutiksite,kad visuomet svarbiausia yra būtent puokštė. Ji turi būti graži, spalvinga, puikiai derėti ir kelti pasitenkinimą. Ar galima patiems pabandyti pasidaryti puokštę? Profesionalioms reikmėms geriau puokštes užsisakyti, tačiau savo malonumui pas močiutę gėlių sode galite pabandyti puokštes komponuoti patys. Tą leis padaryti pagrindiniai puokštės kūrimo žingsniai.
Paruošti gėles
Galbūt galvosite, kad puokštė – tai tik surištas raišteliu gėlių pundas. Tačiau ir geliu dezutes dabar labai madingos, su kur kas trumpesniais koteliais ir dailiomis kompozicijomis. Jūs galite nesunkiai paruošti paprastas puokštes, o sudėtingus sprendimus palikime profesionalams. Ruošiant įprastą puokštę ne dėžutėje, pirmiausia tam parenkite gėles. Padarykite kotelius tokio ilgio, kokio reikia. Tuomet nuimkite nereikalingus žaliuojančius lapelius – žalumynų vėliau įdėsite atskirai.
Derinti spalvas
Esminis puokščių kūrimo principas – spalvų derinimas. Tiek floristai, tiek kiti su vizualumu dirbantys meistrai (dizaineriai, dailininkai, iliustratoriai) naudoja spalvų paletes. Mes savo pasaulyje spalvas esame suskirstę į kelias klasikines paletes, o naudodami spalvas deriname jas būtent pagal tam tikrus spalvų derinimo principus, ir čia kalba gali eiti ir apie spalvų derinimą gėlių puokštėms.
– Ryškios priešingos spalvos. Pirmasis būdas – tai priešingų pagrindinių spalvų derinimas. Pažvelgę į spalvų paletę, pamatysime, kad spalvos išdėstytos ratu. Taigi, galite iškart pamatyti ir, kokios spalvos paletėje atsiduria priešingoje pozicijoje. Pavyzdžiui, galbūt matote, kad violetinė ir morkų spalva – priešingos. Ir iš tiesų, jos puikiai derės jūsų gėlių puokštėje.
– To paties tono spalvos. Jeigu norite švelnių spalvų puokštės, o ne akį rėžiančios, galite imti tiesiog tą pačią spalvą (pvz., rožinę) ir ieškoti gėlių, kurios būtų įvairių skirtingų pustonių: šviesesnė, tamsesnė rožinė. Jeigu labai norite, vaizdą galite paįvairinti ir kokia nors priešinga spalva, pasteliniu pustoniu.
Skirtingi dydžiai
Skirtingi gėlių dydžiai puokštėje sukuria kompozicinį ritmą, kaip ir skirtingos formos. Tačiau tame turite žinoti kažkokią tvarką: simetriją, apvalumai arba kampuotumai ir pan.
Surišame puokštę
Galiausiai gėlių puokštė yra paruošta ir ji surišama tam skirtu raišteliu. Tai gali būti baltas raištelis, jeigu čia vestuvinė puokštė. Raudonas – jeigu mylimai moteriai dovanojama puokštė. Senoviškas raištelis, jeigu puokštė puoš rustic aplinkos interjerą šventės metu. Arba galite raištelį parinkti tiesiog tos pačios spalvos, kokios yra ir kažkurios puokštės gėlės.