Šiame aukštų technologijų amžiuje mėgstame skaityti ir gauti informaciją iš ekrano – tai yra įprastas reiškinys kiekvieną dieną daugelio iš mūsų gyvenime. Knygos yra vis labiau padedamos į šalį, kadangi daugeliui žmonių patogiau ieškoti informacijos per kompiuterį. Tačiau jau dešimtį metų vis populiarėjo toks išradimas kaip elektroninės knygos – jas galima laikyti savo kompiuteryje, išmaniajame telefone. Elektroninės knygos tampa vis dažnesniu šiuolaikinių knygų formatu – kokios yra pagrindinės to priežastys?
Į vieną kompiuterį – nors ir tūkstantis knygų
Tikros, standartinės knygos gali užimti labai daug vietos mūsų namuose, biure ar kokioje nors specialioje patalpoje. Įdomu tai, kad dabar į paprastą arba planšetinį kompiuterį galite sutalpinti tiek daug knygų, kiek nesutalpintumėte dviejuose erdviuose kambariuose. Taip yra todėl, kad įprastos knygos būna .PDF arba .EPUB formatais, kurie yra visai nedideli – jie gali užimti net mažiau nei viena įprasta .MP3 formato daina. Toks kompaktiškumas leidžia į vieną kompiuterį sutalpinti labai didelį knygų skaičių. Žinoma, reikia paminėti ir tai, kad dabar tokias knygas nesunkiai gali nuskaityti ir daugelis MP3 grotuvų, planšetinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų. Vadinasi, elektroninės knygos gali būti su jumis praktiškai bet kur, kur tik turite vieną iš šių elektroninių prietaisų.
Taip pat labai populiarūs ir specialūs elektroninių knygų skaitytuvai, kuriuos dabar galima įsigyti labai nebrangiai, o jų asortimentas yra nemažas, kadangi bandoma prisitaikyti prie skirtingų skaitytojų poreikių. Pavyzdžiui, dabar labai populiarūs elektroninių knygų skaitytuvai, kurie palaiko E-Ink technologiją. Su šia technologija, knygų skaitymas iš šio skaitytuvo atrodo kur kas natūralesnis – įprastesnis tradicinės knygos skaitymui. Be abejo, tai daug labiau patinka daugeliui skaitytojų, kurių akys yra jautrios ekranams.
Negana to, tokie elektroninių knygų skaitytuvai turi tokias papildomas funkcijas kaip nežino žodžio paieška internete arba vertimas į suprantamą kalbą. Dėl šių priežasčių, nesunku suprasti, kodėl skaitmeninės knygos dabar tokios populiarios.
Skaityti straipsnį “Ar elektroninės knygos turi ateitį?” »